Комплексні рішення для
гідроабразивних технологій
+38 (0472) 33-35-73
Вироблено в Україні

Автоматична станція очистки водозбірника 17 лютого 2021

В кінці 2020 року компанія «Родень» завершила розробку і відлагодження алгоритмів всіх режимів роботи чергової важливої технологічної опції для гідроабразивного устаткування.

Результатом роботи наших фахівців стала Автоматична станція видалення відходів різання з водозбірника, яка дозволяє максимально ефективно експлуатувати верстати гідроабразивного різання без зупинки їх на періодичні чистки.

Станція укомплектована програмованим логічним контролером, кольоровою сенсорною панеллю управління (HMI) з діагоналлю 9", сучасними різнопрофільними датчиками контролю стану об'єкта. Управління ПЛКм здійснюється за допомогою оригінального програмного забезпечення, розробленого фахівцями ПП «Родень».

Автоматична станція очистки водозбірника

В процесі гідроабразивного різання водозбірник комплексу поступово заповнюється відпрацьованим абразивом (шламом), що періодично вимагає його видалення механічним або механізованим способом.

Раніше фахівцями компанії «Родень» була розроблена і запущена в серійне виробництво Автономна станція очистки водозбірника від відпрацьованого абразиву.

Ця станція була призначена для механізованого видалення відпрацьованого абразиву з водозбірника верстата гідроабразивного різання з високою продуктивністю, економічністю, відсутністю великих фізичних навантажень на обслуговуючий персонал і акуратністю процесу. Але і її застосування вимагало зупинки роботи обладнання.

Наша нова розробка - Автоматична станція очистки водозбірника дозволяє здійснювати постійну очистку водозбірника в процесі експлуатації комплексу гідроабразивного різання з автоматичною підтримкою заданого рівня води в водозбірнику.

В процесі роботи Станції очистки здійснюється:

  • стабілізація рівнів води в водозбірнику і накопичувальних ємностях,
  • контроль положення гідроциклону і заповненості накопичувача процідженого шламу,
  • керування роботою діафрагменних насосів і клапанів, згідно обраного режиму роботи станції (4 типи ручного режиму і 3 типи автоматичного).

Як приклад, наводимо алгоритм роботи станції в автоматичному режимі безперервного очищення з підтриманням рівня води в водозбірнику:

Перший з насосів всмоктує пульпу з водозбірника, яка через систему трубопроводів надходить в гідроциклон. У ньому пульпа розділяється на тверду і рідку фракції. Вода надходить в бак-накопичувач, з якого викачується другим насосом назад в водозбірник, створюючи при цьому постійний потік перемішування злежалого в водозбірнику шламу. Тверда фракція потрапляє в накопичувач, де ще додатково проціджується. Після наповнення одного з накопичувачів шламу, гідроциклон перенаправляється у другий накопичувач, а заповнений шламом замінюється на новий за допомогою кран-балки або вилочного навантажувача для його подальшої утилізації.

Також в режимі автоматичного очищення реалізовані алгоритми швидкого спустошення і заповнення водозбірника без необхідності зливу води в каналізацію.

Ось уже 22 роки компанія «Родень» реалізує інноваційні технічні розробки для модернізації гідроабразивного устаткування, ефективності та комфортності його експлуатації.