Комплексні рішення для
гідроабразивних технологій
+38 (0472) 33-35-73
Вироблено в Україні

Складові частини гідроабразивного устаткування

В комплект стандартної поставки комплексу гідроабразивного різання входять такі базові одиниці:

 1. Позиціонер в зборі з дозатором абразиву;
 2. Станція високого тиску в зборі (базовий тиск до 4200 бар);
 3. Система числового програмного управління;
 4. Пульт оператора;
 5. Бункер для зберігання і транспортування абразиву;
 6. Станція очистки водозбірника від відпрацьованого абразиву;
 7. Бак-відстійник;
 8. Комплект експлуатаційної документації.

Також в стандартний комплект поставки входять необхідні запасні частини і швидко зношувані деталі на узгоджений ресурс часу.

При поставці обладнання, компанія «Родень» виробляє складання, монтаж і пуско-наладку обладнання на підприємстві Замовника.

Забезпечується навчання персоналу Замовника основам роботи та обслуговування обладнання.

Позиціонер

Позиціонери, що постачаються ПП «Родень» у складі гідроабразивного устаткування, призначені для точного переміщення ріжучої головки над поверхнею заготовки відповідно до програми різання. Залежно від конкретного призначення устаткування і вимог Замовника позиціонери, що постачаються, можуть істотно відрізнятися як обраним конструктивним виконанням, так і технічними характеристиками.

Технічні характеристики зображеного базового пристрою переміщення головки ріжучої (позиціонера):

конструкція портального типу
каркас виготовлений у вигляді зварної конструкції зі сталевих труб
застосовані напрямні високої точності
приводи вісей трифазні синхронні серводвигуни змінного струму
запобіжні кожухи з нержавіючої сталі для захисту напрямних і приводів від пилу, абразиву та води
водозбірник входить в комплект позиціонера
робоча зона (вісі X та Y), мм 2500×1500
точність позиціонування, мм ±0,15
швидкість переміщення XY, м/хв. 6,0
управління система ЧПУ

На Х-балці позиціонера встановлюється Z-вісь з електроприводом, з наступними технічними характеристиками:

робочий хід Z-вісі 200 мм
кількість встановлюваних ріжучих головок 1
механізм захищений від пилу, абразиву і води
Позиціонер гідроабразивного комплексу КГА 2-Р-2500

На Z-вісі позиціонера, залежно від виконання обладнання, може бути встановлена ​​жорстко закріплена ріжуча головка з можливістю тільки вертикального різання, або ріжуча головка з системою компенсації конусності різу і підтримки висоти над поверхнею заготовки.

Для гасіння енергії ріжучого струменя, а також для нагромадження відходів різання, до складу позиціонера входить водозбірник. Конструктивне виконання водозбірника - відкрита металева ємність з елементами кріплення технологічного столу і деяких інших пристроїв (механізму завантаження заготовок, деталей регулювання рівня води тощо).

За вимогами Замовника, можлива поставка обладнання з технічними характеристиками, що відрізняються від наведених вище.

Станція високого тиску

Серцем будь-якого гідроабразивного комплексу є станція високого тиску (СВТ), призначена для стиснення робочої рідини (води) до робочого тиску і передачі її по системі труб високого тиску в різальну головку. Використовувані технічні рішення СВТ дозволяють в одному конструктиві розмістити установку з різними технічними характеристиками.

У зв'язку з постійним удосконаленням наведені далі технічні характеристики СВТ є базовими і, можливо, будуть відрізнятися від виконання конкретної установки.

вихід 3,8 л/хв. і 4150 бар
робочий тиск води 3500 бар
потужність електроприводу 30 кВт
система управління програмований контролер
охолодження масло/водяний теплообмінник
об'єм масляного бака 100 л
споживання води на охолодження не більше 12 л/хв.
управління охолодженням автоматичне
управління тиском ріжучого струменя автоматичне і ручне
шумопоглинальний кожух  
світлозвукова сигналізація  
Станція високого тиску гідроабразивного комплексу
Контрольовані параметри:
 • характеристики живильної електромережі
 • тиск живильної води
 • тиск повітря
 • тиск ріжучого струменя
 • низький рівень масла в баку
 • засмічення масляного фільтра
 • знос ущільнень
 • температура масла в гідросистемі
 • граничне значення температури масла
 • і т. д.

Система ЧПУ

Система ЧПУ призначена для автоматичного програмного керування роботою обладнання, ріжучою головкою і допоміжними механізмами.

Функціонально система управління складається з дворівневого пристрою числового програмного управління (ПЧПУ) позиційно-контурного типу, цифро-аналогового електроприводу, контролерів автоматики та управління інструментами.

Верхній рівень ПЧПУ реалізований за допомогою керуючого персонального комп'ютера з операційною системою Windows 7 і програмного забезпечення Grafika. Нижній рівень ПЧПУ - обчислювач, реалізований за допомогою модуля VDX-DIP-ISA-V2 і спеціально розробленого програмного забезпечення. Зв'язок між рівнями здійснюється по каналу Ethernet 100TX.

В даний час в гідроабразивному устаткуванні підприємства «Родень» використовуються системи числового програмного керування «Графіка», що виготовляються українським виробником - ТОВ «Інекс Системз».

Система ЧПУ «Графіка» зручна в обслуговуванні і надійна в експлуатації, забезпечує простоту управління, зручне програмування і швидкість освоєння.

Система ЧПУ гідроабразивного комплексу

Пульт оператора

До складу гідроабразивного устаткування, що поставляється підприємством «Родень», входить пульт оператора - багатофункціональний програмований електронний пристрій з повнокольоровим монітором «touch-screen», який забезпечує високий ступінь зручності роботи користувача і швидкість обробки даних.

Управління обладнанням виконується за допомогою сенсорного екрана. Є велика кількість додаткових «вікон», що містять як спеціальні дані для налаштування, так і різноманітні статистичні дані про роботу устаткування, такі як: час напрацювання двигуна, насоса, ресурсних деталей, роботи обладнання під тиском, кількість циклів роботи мультиплікатора і двигуна та т. і.

Даний пристрій має можливість збереження всіх статистичних даних на зовнішньому носії, в тому числі історію роботи обладнання за певний період часу.

На основному робочому екрані відображаються тільки необхідні для роботи параметри, а такі як швидкість різання, тиск води, витрата абразиву, можуть змінюватися оператором в процесі різання деталі.

Пульт оператора гідроабразивного комплексу

Система компенсації конусності

Система компенсації конусності різу дозволяє здійснити нахил ріжучої головки і, під управлінням системи ЧПУ, забезпечити підтримку заданого кута нахилу струменя по всьому контуру вирізуємої деталі.

Дана функція є опцією і поставляється за вибором Замовника. Застосування даної системи викликано необхідністю усунення притаманної гідроабразивному різанню конусности на торці вирізуємої деталі (особливо яскраво проявляється на товщинах понад 5 мм).

Усунення цього недоліку в технології гідроабразивного різання в даному способі здійснюється шляхом попереднього нахилу ріжучої головки в потрібному напрямку.

Система компенсації конусності

Система підтримки висоти головки

До складу системи компенсації конусності включений механізм підтримки висоти сопла над поверхнею заготовки.

Необхідність застосування даної системи викликана тим, що при різанні великих листів металу, що мають хвилястість поверхні, можна пошкодити (зламати) абразивне сопло. Крім того, практично неможливо забезпечити однаковий зазор між соплом і поверхнею листа без відстеження його кривизни. Для вирішення даної проблеми і використовується механізм (система) підтримки заданої відстані між соплом і поверхнею заготовки.

Дана система працює під управлінням СЧПУ і має декілька алгоритмів роботи (детальна інформація викладена в посібнику з експлуатації).

Система підтримки висоти головки

Система зберігання і транспортування абразиву

Кількість використовуваного абразиву під час різання, при всій своїй уявній простоті і вторинності, є одним з істотних чинників формування собівартості гідроабразивного різання.

У зв'язку з цим, технічна задача зберігання, транспортування та дозування абразиву стоїть перед кожним виробником обладнання.

Фахівцями підприємства «Родень» виконана розробка і поставлена на виробництво система зберігання, транспортування та дозування абразиву з наступними основними характеристиками:

 • режим роботи — автономний, автоматичний
 • принцип транспортування абразиву — пневмотранспортування
 • ємність бункера для зберігання абразиву — 130 л (можливе постачання на вимогу Замовника)
 • тип використовуваного абразиву — пісок гранатовий, кварцовий, граналіт…
Система зберігання і транспортування абразиву гідроабразивного комплексу

Бункер з абразивом може поповнюватися в процесі різання, система працює в автоматичному режимі з сигналізацією можливих позаштатних ситуацій.

Система дозування

Дана система є доповненням до системи зберігання та транспортування абразиву і призначена для проміжного зберігання невеликої кількості абразиву і його дозованої подачі в різальну головку.

Система працює в автоматичному режимі. Зміна настройок системи здійснюється через пульт оператора. Залежно від використовуваного абразиву, похибка дозування від реальної становить не більше 5-10 г/хв.

Переваги використання системи дозування абразиву полягає в точному завданні кількості використовуваного абразиву в процесі різання, що дозволяє оптимально підібрати необхідну кількість абразиву під конкретний матеріал, мінімізуючи собівартість різання.

Система дозування абразиву гідроабразивного комплексу

Система попереднього просвердлювання

Однією з переваг гідроабразивного способу різання, декларованих майже всіма інформаційними джерелами, є можливість початку різання в будь-якій точці заготовки. І це справедливо для більшості розрізуваних матеріалів. Однак, існує група матеріалів, для яких це неприйнятно. До них відносяться деякі шаруваті композиційні матеріали (склотекстоліт, текстоліт), ламіновані матеріали (дібонд), а також ряд пресованих матеріалів.

Традиційна «пробивка» початкового отвору струменем води в таких матеріалах призводить до їх спучування в цій зоні, і, як наслідок, до псування. Однак, подальша різка по контуру таких матеріалів забезпечує якісну кромку і прийнятна. Для вирішення даної проблеми, фахівцями ПП «Родень» розроблена і поставлена на серійне виробництво система попереднього просвердлювання.

Метою роботи даної системи є попереднє просвердлення в проблемному матеріалі отвору для початкового входу струменя перед початком різання його по контуру. При цьому усувається проблема псування матеріалів при пробиванні струменем води.

Дана система працює під управлінням СЧПУ, має декілька режимів роботи, які детально описані в посібнику з експлуатації. Поставляється у вигляді опції.

Система попереднього просвердлювання

Станція очистки водозбірника від відпрацьованого абразиву

Станція очистки водозбірника від шламу призначена для механізованого видалення відпрацьованого абразиву з водозбірника верстата гідроабразивного різання.

Станція обладнана завантажувальним баком зі змінним контейнером типу BigBag і транспортним візком з механізмом вивантаження, нижнім баком-відстійником, забірним всмоктуючим пристроєм, пневмогідравлічною системою.

Станція очистки оснащена сучасним високопродуктивним мембранним насосом з пневматичним приводом, якісною пневмо- і гідроапаратурою, оригінальним вузлом комутації, що дозволяє працювати в трьох режимах:

 • викачування пульпи з водозбірника через гідроциклон;
 • викачування пульпи з водозбірника минаючи гідроциклон;
 • викачування рідини з нижнього відстійника станції в водозбірник.

Для живлення насоса використовується пневматична система з тиском в магістралі не менше 8 бар і продуктивністю не менше 1200 л/хв.

Технічні характеристики

Тиск пульпи, бар 2,5 - 3,0
Робочий тиск повітря, бар 3 - 4
Максимальний розмір відфільтрованих
твердих частинок в пульпі, мм
3
Продуктивність по піску, кг/год 700
Габаритні розміри:
Довжина, мм 1400
Ширина, мм 1200
Висота, мм 1950
Маса, кг 460

Автономна станція очистки водозбірника від шламу виробництва ПП «Родень» абсолютно універсальна і може бути використана на обладнанні будь-якого виробника.

Станція очистки водозбірника від відпрацьованого абразиву Станція очистки водозбірника від відпрацьованого абразиву

Бак-відстійник

У процесі різання використовувана вода, змішана з абразивом і частинками розрізуємого матеріалу потрапляє в водозбірник, де накопичуються відходи різання.

У постачаємого підприємством «Родень» гідроабразивного устаткування рівень води в водозбірнику підтримується на заданому рівні за допомогою додаткових пристроїв. Надлишок надходжуваної в водозбірник води, проходячи попереднє очищення через бак-відстійник, надходить в систему зливу (каналізація, зливна яма тощо).

У комплекті з устаткуванням наше підприємство постачає багатоступінчатий пристрій — бак-відстійник для попереднього очищення зливаємої в каналізацію води.

Виріб являє собою відкриту металеву ємність, розділену на кілька закритих резервуарів різної висоти. Протікаючи через них, важкі частинки осідають на дно резервуарів, поступово очищаючи зливану воду.

Бак-відстійник